אבני חן ירוקות

 

בחירה קשה עומדת בפניכם בבחירת אבן חן ירוקה.

אבן חן אמרלד:

אבני חן ירוקות הן רבות ושונות. חלק מהן יקרות יותר וחלקן פחות. אך אם אתם מחפשים את אבן החן הירוקה שהיא מלכת אבני החן הירוקת בוודאי שכדאי לכם לבחור באבן החן אמרלד. אבן ירוקה זו נחשבת לאחת מארבעת אבני החן היקרות בעולם לצד אבני החן ספיר, אודם ויהלום. היא קשה מאוד ועמידה מאוד, היא בעלת היסטוריה מרשימה וככל הנראה היא אותה  אבן החן ברקת שהייתה מיוחסת לשבט לוי באבני החושן של הכהן הגדול.

אבני חן | אבן חן אמרלד

ירקן:

אבן חן ירוקה הזו, המתהדרת בשם העברי שרמיזתו לצבעה הוא חד משמעי, היא ללא ספק אחת מאבני החן המיסטיות ביותר. היא ידועה בעברית גם בשם הלועזי ג'ייד. למדקדקים ביניכם חשוב להזכיר שהשם המסחרי של אבן חן זו – ירקן או ג'ייד מתייחס למעשה לשתי אבני חן שונות לחלוטין שלוטשו משני מינרלים שונים לחלוטין. השימוש הכי מאסיבי באבן חן ג'ייד נעשה בסין שם יש לה מעמד היסטורי וקדוש כמעט. זו אבן שליוותה את ההיסטוריה הסינית משחר קיומה הידוע. בחפירות עתיקות התגלה שימוש ניכר בג'ייד לצרכי החיים הפשוטים וכמובן לתכשיטים ולעיטור חפצי נוי.

החשיבות של אבן החן ג'ייד בסין יכולה להיות ברורה כאשר למדים שהיא נחשבת לאבן החן הקיסרית והיא שימשה את הקיסר בטקסי התקשרות עם האלים.

ולעניינו, לאבן החן ג'ייד יש תצורות שונות וצבעים שונים אשר הידוע ביותר הוא אותו גוון ירוק חי וטבעי.  זוהי אבן היא יפה מאוד ומתאימה מאוד לעיבוד לתכשיטים.

אבני חן חצי יקרות | ג'ייד

אבן חן ירוקה | ירקן

 

פרידוט:

אבן פרידות או פרידוט היא אבן חן המלוטשת ממינרל בשם פורסטריט. היא מיוחדת מאוד בעולם המינרלים מכיוון שהיא מגיעה בצבע אחד בלבד – ירוק. אבן חן ירוקה זו נחשבת בעולם התכשיטים למעין אחות קטנה וזולה של האמרלד מכיוון שצבעה הוא לרוב פחות עמוק אלא יותר ירוק זהבהב. הקשיות של אבן חן ירוקה זו גם כן נופלת מקשיותו של האמרלד ועומדת על בין 6.5 ל-7 בסולם מוס.

אבן החן פרידוט משמשת את בני האדם כבר כמה אלפי שנים טובות ויש הטוענים כי שמה מגיע מהמילה הערבית למושג אבן חן. מי יודע, ייתכן שהצלחתה של אבן חן זו במזרח התיכון נבעה מכך שהיא מקבלת לעיתים קרובות צבע ירוק זית והרי כולנו יודעים מהי חשיבות הזיתים באזור אגן הים התיכון.

אבני חן ירוקות | אבן פרידות

פרידוט

כתיבת תגובה

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>